Ericsson zwolni ponad 2 tysiące pracowników w Szwecji w ramach programu oszczędnościowego

Opublikowano: 2015-03-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-ericsson-zwolnieniaSzwedzki gigant telekomunikacyjny wdraża nową strategię i plan rozwoju. Niestety częścią tego wszystkiego są również cięcia kosztów, a co za tym idzie zwolnienia pracowników i to w niemałej liczbie.

W trakcie Capital Markets Day w listopadzie 2014 roku Ericsson stwierdził, że jego zyski i rozwój nie jest satysfakcjonujący i należy poczynić stosowne kroki celem zredukowania wydatków i sfinansowania najważniejszych sektorów, jak chociażby sieci IP czy usług w chmurze. Zadecydowano zatem o wprowadzeniu programu, którego zadaniem jest obniżenie rocznych kosztów o połowę (w tej chwili wynoszą one 2 miliardy dolarów), z pełnym efektem w 2017 roku. W 2015, plan Ericssona w głównej mierze skupi się na przekształceniach w działach R&D i dostaw oraz realizacji usług na całym świecie.

Program firmy zakłada również wprowadzenie oszczędności w kosztach zewnętrznych (związanych np. z liczbą konsultantów), a także cięcia kadrowe. Zwolnionych zostanie 2.2 tysiąca pracowników z oddziałów w Sztokholmie, Katrineholmie, Borås, Kumli, Göteborgu, Linköpingu oraz Karlskronie. Głównie dotyczy to segmentów R&D oraz dostaw. Obecnie personel firmy liczy około 115 tysięcy osób, z czego 17 tysięcy w Szwecji.

Ericsson twierdzi, że w tej chwili chce zainwestować przede wszystkim w fundamentalne biznesy jakimi są infrastruktura mobilna oraz usługi telekomunikacyjne.

Źródło: Ericsson

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.