Europa wita Huawei ShotX - nowy smartfon z obracanym aparatem dostępny w przesprzedaży

Opublikowano: 2015-10-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-huawei_shotx-1Huawei ShotX, który w sierpniu pojawił się w Chinach pod nazwą Honor 7i, zmierza teraz do Europy. Jako pierwsi zamówienia na smartfon wyposażony w obrotowy aparat mogą składać Niemcy. Wkrótce powinien zjawić się również w innych europejskich krajach.

Huawei ShotX jest przedstawicielem średniego segmentu urządzeń mobilnych, ale w przeciwieństwie do swoich konkurentów, stawia na rzadko spotykane rozwiązanie – aparat typu flip-out, obracany o 180 stopni, w tym przypadku mający matrycę 13 Mpix, wspieraną przez podwójną diodę LED. W ten sposób bezproblemowo pełni rolę zarówno przedniego, jak i tylnego przetwornika, choć taki mechanizm może wzbudzać pewne wątpliwości co do jego wytrzymałości w późniejszym czasie, po wielokrotnych przekręceniach.

news-huawei_shotx-2Na resztę specyfikacji tego aluminiowego smartfona składają się ekran 5.2-cala o rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy układ Snapdragon 616 taktowany zegarem 1.5 GHz, procesor graficzny Adreno 405 oraz 2 GB pamięci RAM i 16 GB dostępne na dane i aplikacje użytkownika, które da się rozszerzyć przy pomocy slotu na kartę microSD. Ponadto, urządzenie wspiera łączność LTE, ma czytnik linii papilarnych, baterię 3100 mAh, a jego system operacyjny to Android 5.1.1 Lollipop z nakładką EMUI 3.1.

Huawei ShotX jest już dostępny w ramach przedsprzedaży w Niemczech, a jego cena wynosi 349 euro. Można go zamówić w jednym z trzech kolorów: białym, złotym i niebieskim. Przewidywany czas dostawy to dwa tygodnie. Aktualnie nie wiadomo, kiedy zawita do reszty europejskich krajów, w tym do Polski, ale prawdopodobnie nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.