Facebook blokuje możliwość korzystania z Messengera w mobilnej przeglądarce

Opublikowano: 2016-06-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-facebook-messengerWygląda na to, że użytkownicy smartfonów będą zmuszeni do zainstalowania aplikacji Messenger lub znalezienia alternatywy. Facebook uniemożliwia korzystanie z komunikatora poprzez mobilną stronę internetową.

Od jakiegoś czasu mobilny Facebook i Messenger występują pod postacią dwóch osobnych aplikacji. Naturalnie, niektórym taki stan rzeczy nie odpowiada. Użytkownicy przyzwyczajeni są bowiem do możliwości równoczesnego i wygodnego korzystania z serwisu oraz komunikatora, podobnie jak ma to miejsce na komputerze. Do tej pory nie było jednak większego problemu – wystarczyło zalogować się do Facebooka w przeglądarce na smartfonie. Niestety, Mark Zuckerberg i spółka postanowili to zmienić.

Posiadacze urządzeń z Androidem zgłaszają, że próba przejścia do okna czatu w przeglądarkowej wersji popularnego komunikatora kończy się wyświetleniem komunikatu: „Twoje konwersacje zostają przeniesione do Messengera. Wkrótce wyświetlanie wiadomości będzie możliwe tylko w Messengerze”. Nie mając zainstalowanej stosownej aplikacji, zostajemy przekierowani do sklepu Google Play. Można się spodziewać, że wkrótce podobnie będzie w przypadku platformy iOS.

Nie jest to dobra wiadomość dla użytkowników, którzy powstrzymywali się przed instalacją Messengera, znanego ze swojej “zasobożerności” – zarówno baterii, jak i transferu danych. Obecnie stoją oni przed niełatwym wyborem, polegającym na zgodzeniu się na warunki Facebooka lub znalezieniu dogodnego, alternatywnego komunikatora.

Źródło: Android Community

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.