Facebook co wtorek obniży prędkość Internetu swoim pracownikom

Opublikowano: 2015-10-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-facebook-2g_tuesdays-1Facebook startuje z nowym, wewnętrznym programem zwanym „2G Tuesdays”, w ramach którego pracownicy korporacji będą mogli w każdy wtorek przez godzinę korzystać z Internetu w takich warunkach, jak mieszkańcy biedniejszych krajów i wschodzących rynków.

Tworząc aplikacje i usługi dla milionów użytkowników z krajów, które nie mają dostępu do superszybkiego Internetu w technologii LTE czy nawet standardowego 3G (lub jest on bardzo ograniczony), nie ma nic lepszego, niż wczucie się w ich rolę i bliższe zapoznanie z problemem. Tego zdania jest Facebook, który uruchomił inicjatywę „2G Tuesdays”, czyli wtorków 2G – w ten dzień tygodnia pracownicy firmy będą mogli zdecydować, czy chcą przez godzinę korzystać ze znacznie wolniejszego połączenia z Internetem. Ma to odwzorować warunki, jakie panują w krajach rozwijających się, a jednocześnie dać inżynieriom pewne wskazówki na temat tego, w jaki sposób zaprojektować i zoptymalizować niektóre elementy serwisu czy komunikatora Messenger.

Jak stwierdził Tom Alison, dyrektor inżynierii w Facebook, który miał już okazję brać udział w programie, różnica była porażająca i był to dla niego prawdziwy test cierpliwości – „Wydawało się, jakby część portalu była po prostu zepsuta” – dodał. Z pewnością jest to nietypowy eksperyment, ale również przemyślana strategia, która w ogólnym rozrachunku może znacząco poprawić komfort użytkowania produktów firmy.

Źródło: The Next Web

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.