Facebook M – wirtualny asystent, jakiego jeszcze nie było

Opublikowano: 2015-08-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #gry / aplikacje

news-facebook-m-wirtualny_asystentFacebook oficjalnie zapowiedział własnego wirtualnego asystenta, wcześniej znanego jako Moneypenny, teraz po prostu „M”, który w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań, do pomagania użytkownikom będzie wykorzystywał specjalnie oddelegowanych specjalistów.

Zawarty w popularnym komunikatorze internetowym Messenger, Facebook M opisywany jest jako wirtualny asystent, który wykonuje zadania i wyszukuje informacje w naszym imieniu. Jest on napędzany przez sztuczną inteligencję, która jest szkolona i nadzorowana przez ludzi. „Użytkownik może poprosić, aby „M” zrobił zakupy, dopilnował dostarczenia prezentu do ukochanej osoby, zarezerwował stolik w restauracji, zaaranżował wycieczkę i wiele więcej” – opisuje David Marcus, wiceprezydent działu Facebooka odpowiedzialnego za rozwój usług komunikacyjnych.

news-facebook-m-wirtualny_asystent-1Facebook M zostanie najpierw oddany w ręce nielicznej, kilkuset osobowej grupy użytkowników z okolicy San Francisco, w ramach programu testowego. Aby zapobiec ewentualnym problemom związanym z działaniem usługi, Facebook zatrudnił specjalnych „trenerów M”, którzy są odpowiedzialni za obsługę asystenta i w razie potrzeby wykonają dane polecenie. Widać więc, że w odróżnieniu od Siri, Google Now czy Cortany, w Facebook M dużą rolę odgrywają prawdziwi ludzie, przez co zlecenia mogą być przetwarzane znacznie szybciej i dokładniej.

David Marcus zaznacza, że „M” będzie się z czasem stopniowo rozwijać i w końcu trafi do wszystkich użytkowników Facebooka. Ci, którzy obawiają się o prywatność swoich danych, mogą zaś spać spokojnie, przynajmniej na razie. Asystent nie potrzebuje informacji zawartych w historii serwisu, żeby wykonać zadania, choć w pewnym momencie może się to zmienić. Jednak nawet wtedy dużo ma zależeć od użytkownika i tego, czy udzieli odpowiedniej zgody.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.