Facebook patentuje technologię służącą lepszej identyfikacji użytkowników

Opublikowano: 2015-09-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-facebook-patent-image_fingerprintingFacebook opatentował nowe rozwiązanie, będące swego rodzaju „odciskiem palca obrazu”, pozwalając na podstawie danych z aparatów wyciągnąć znacznie więcej informacji na temat użytkowników. W ten sposób firma może być w stanie m.in. zidentyfikować, które zdjęcia należą do nas, nawet jeśli zostały opublikowane na innym koncie.

Według opisu zawartego we wniosku patentowym, technologia Facebooka miałaby brać pod uwagę takie czynniki jak zarysowania obiektywu, wadliwe piksele, zniekształcenia kolorów czy artefakty obrazu do stworzenia odpowiednich profilów dla kamer. Dzięki temu system mógłby rozpoznawać wszystkie zdjęcia zrobione przez konkretny przetwornik, a co za tym idzie, nas samych. W połączeniu z danymi lokalizacyjnymi, konwencją nazewnictwa plików i rozpoznawaniem twarzy, może to być skuteczna metoda na wyśledzenie fałszywych kont lub wielu kont posiadanych przez jednego użytkownika (co jest zabronione).

news-facebook-patent-1Facebook chce również, aby jego nowe rozwiązanie wzmocniło połączenia między użytkownikami serwisu, np. wyszukując nasze zdjęcie (zrobione własnym, zidentyfikowanym przez system aparatem) na innym profilu będzie w stanie powiązać nas z daną osobą lub automatycznie oznaczyć na fotce. Z treści patentu wiadomo też, że wszelkie wyłapane w ten sposób informacje mogą posłużyć do podsuwania bardziej spersonalizowanych reklam, wydarzeń czy grup.

Źródło: Geek

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.