Facebook pracuje nad wirtualnym asystentem dla Messengera

Opublikowano: 2015-07-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #gry / aplikacje

news-facebook-messenger-moneypennyNa polu wirtualnych asystentów dominują Google Now, Siri i Cortana. Wygląda jednak na to, że Facebook ma chrapkę na ten rynek i aktualnie pracuje nad implementacją własnego rozwiązania do popularnego komunikatora Messenger.

Zdaniem źródeł cytowanych przez portal The Information, Mark Zuckerberg i ekipa chcą zrobić z aplikacji Messenger rozbudowaną platformę, która będzie spełniać różne zadania, umożliwiając nie tylko komunikowanie się czy przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami, ale także służąc do handlu elektronicznego i udzielania zdalnej pomocy. Usługa, o której zrobiło się głośno nosi kodową nazwę „Moneypenny” i ma być wirtualnym asystentem, choć słowo „wirtualnym” najwyraźniej w tym kontekście nie pasuje, bowiem facebookowa technologia ma łączyć użytkownika z realną osobą, która w razie potrzeby udzieli pomocy i odpowie na pytania. Asystent ma być przydatny w kwestiach takich jak zakupy czy uzyskanie konkretnych informacji.

Źródła nie ujawniły natomiast, kiedy usługa zostanie udostępniona, ani jak dokładnie będzie działała.

Źródło: Engadget

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.