Facebook zapewni dostęp do Internetu mieszkańcom Afryki

Opublikowano: 2015-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-facebook-eutelsat-darmowy_internet-1Facebook połączył siły z francuskim dostawcą usług satelitarnych Eutelsat i w ramach projektu Internet.org planuje dostarczyć Internet do kilkunastu krajów w najbardziej zaludnionych częściach Afryki.

Firma Marka Zuckerberga niejednokrotnie podkreślała swoje zaangażowanie w chęć dostarczenia darmowego dostępu do Internetu do ludzi na całym świecie, szczególnie w miejscach, gdzie z różnych względów jest to niemożliwe bez pomocy z zewnątrz. Zadanie to należy do organizowanej przez Facebooka inicjatywy o nazwie Internet.org, zrzeszającej wielu potentatów branży technologicznej. Projekt ten spotkał się już jednak z krytyką ze strony władz niektórych państw, m.in. Indii, którzy zarzucają mu naruszanie neutralności Internetu i prywatności użytkowników.

Facebook ma natomiast nadzieje, że wraz z Internet.org i pomocą partnerów, uda mu się zrealizować swój szczytny cel i oprócz połączenia z siecią, co pozwoli mieszkańcom biedniejszych krajów szybciej pozyskiwać informacje i być w kontakcie z resztą świata, zagwarantować również wsparcie medyczne i edukacyjne. W tych celach firma nawiązała właśnie współpracę z Eutelsat, na czym skorzysta ludność w 14 państwach Afryki. Wspólnicy będą także ściśle kooperowali z izraelskim przedsiębiorstwem Spacecom przy budowie satelity AMOS-6, która zostanie wystrzelona na orbitę pod koniec tego roku.

Transmisja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2016 roku, przybliżając Marka Zuckerberga do zrealizowania planu, mającego zapewnić dostęp do Internetu wszystkim mieszkańcom globu do 2020 roku.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.