Faktury Orange znów celem cyberprzestępców

Opublikowano: 2016-04-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-orange-falszywe_faktury-1CERT Orange Polska zaobserwował wyraźny wzrost liczby fałszywych faktur Orange Polska, trafiających do polskich internautów. Dokumenty te zawierają załącznik zarażany złośliwym oprogramowaniem.

E-maile od cyberprzestępców trafiają do losowo wybranych polskich internautów, nie tylko klientów Orange Polska. Złośliwe wiadomości były sygnowane numerami klienta: 1.18733482 oraz 1.7703897.

Orange przypomina, że prawdziwe faktury zawierają Strefę Bezpieczeństwa, w której znajduje się imię i nazwisko oraz numer klienta, zaś maile od przestępców są tych informacji pozbawione – w ten sposób łatwo rozpoznać, czy mamy do czynienia z oszustwem. Poza tym, zalecane jest nie otwieranie załącznika bez uprzedniego sprawdzenia zgodności danych. Oczywiście aktualne faktury znaleźć można również w serwisie Orange On-line i w aplikacji Mój Orange.

Źródło: Orange

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.