Farmer postawił własny maszt 4G, aby poprawić prędkość Internetu na wsi

Opublikowano: 2015-08-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie

news-richard_guy-internet_4gŻycie na wsi niesie za sobą parę niedogodności, o czym przekonał się Richard Guy z Wielkiej Brytanii. Mieszkając na farmie ulokowanej na obszarze równiny Salisbury, Guy od lat męczył się z bardzo niską jakością Internetu. Pewnego dnia postanowił temu zaradzić.

Farmer nie mógł narzekać na prędkość sieci w telefonie, jednak tego samego nie był w stanie powiedzieć o kablowo podłączonym Internecie w domu, dostarczanym przez operatora BT (prędkość co najwyżej 1 Mbps). Guy szukał więc alternatywnego rozwiązania, sposobu na przekierowanie sygnału z mobilnej sieci 4G do swojego mieszkania. Ostatecznie wpadł na pomysł stworzenia własnego, drewnianego masztu telefonicznego, który został wzniesiony w miejscu z najsilniejszym sygnałem, czyli w przypadku Guy’a stosunkowo daleko od domu. Maszt składa się z wodoodpornej baterii schowanej w skrzynce na narzędzia, dwóch paneli słonecznych zasilających ogniwo oraz odbiornika 4G umieszczonego w drugiej skrzynce. Następnie pomysłodawca okablował to wszystko tanimi światłowodami i od tego momentu mógł się cieszyć z szybkości Internetu na poziomie 45 Mbps i więcej.

17A_HOMEMADE ANTENNA GRAPHIC.2Richard Guy, który pracował w sektorze IT od lat 80’ założył już nawet firmę Agri-Broadband, której celem jest dostarczenie superszybkiego połączenia internetowego do innych mieszkań na wsi. Koszt podłączenia sieci waha się od 1 do 2 tysięcy funtów (opłata jednorazowa) i jak dodaje Guy, zależy m.in. od tego, ile trzeba wykopać i ile kabli położyć.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.