Feel - smartopaska dbająca o samopoczucie

Opublikowano: 2016-01-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-feel-wristband-1Urządzenia z gatunku wearables stają się coraz bardziej zaawansowane, a ich producenci chcą, aby miały one jak najszersze zastosowanie. Przykładem jest opaska pewnej firmy z Nowego Jorku, której zadaniem ma być poprawa naszego stanu emocjonalnego.

Feel, czyli smartband startupu Sentio Solutions, to produkt podobny do wielu innych tego typu. Jednak w przeciwieństwie do konkurencji, jego zastosowanie nie kończy się na zmianie koloru mającej symbolizować aktualny nastrój użytkownika czy prostym rejestrowaniu codziennych aktywności. Gadżet w swoim założeniu ma dbać o samopoczucie osoby, która go nosi, a wszystko to za sprawą wbudowanych czujników, specjalnego algorytmu i odpowiedniej aplikacji.

Smartopaska została wyposażona w cztery sensory do monitorowania reakcji elektrycznych skóry i jej temperatury oraz ciśnienia krwi. Następnie opracowany przez producenta algorytm przekształca wychwycone sygnały w emocje. Dane są transferowane poprzez Bluetooth do podłączonej aplikacji, która w ciągu dnia prezentuje aktualny nastrój. Co ciekawe, pokazywane są również informacje dotyczące czynników, które na niego wpływają, np. warunki środowiskowe.

Jeśli czujniki „wyczują”, że użytkownik jest zestresowany, smartband zacznie wibrować, a aplikacja udzieli kilku rad związanych z poprawą tego stanu. Poza tym, od czasu do czasu wyświetlane będą proste wskazówki mające zagwarantować, że nie stracimy dobrego humoru przez cały dzień czy też zalecenia dotyczące medytacji. Można również samemu przygotować plan odnowy biologicznej, aby nauczyć się i utrzymać zdrowe nawyki. Aplikacja będzie na bieżąco obserwowała, jak nam idzie.

Zainteresowani opaską i jej rzekomymi cudownymi właściwościami będą jednak musieli poczekać do zaplanowanej na grudzień 2016 roku premiery.

Źródło: Digital Trends

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.