Finalny pakiet Office już dostępny na smartfonach z Androidem

Opublikowano: 2015-06-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #gry / aplikacje

news-microsoft-office-urzadzeniaMicrosoft udostępnił oficjalną, finalną wersję pakietu biurowego Office dla telefonów opartych na Androidzie. W jego skład wchodzą aplikacje Word, Excel oraz Powerpoint, które po niedługim okresie testowym dołączają do swoich pełnoprawnych tabletowych odpowiedników.

W listopadzie zeszłego roku Microsoft ogłosił wydanie Office’a dla iOS oraz wersji Preview dla tabletów z Androidem (wyszła z fazy beta pod koniec stycznia 2015 roku). Użytkownicy smartfonów z systemem od Google na swoją kolej musieli poczekać do maja. Wtedy też pojawiła się testowa edycja pakietu, której zadaniem było zebranie opinii i uwag, celem udoskonalenia aplikacji. Jak powiedział Kirk Koenigsbauer, wiceprezydent działu odpowiedzialnego za Office’a, z pomocą użytkowników udało się przetestować oprogramowanie na prawie dwóch tysiącach różnych modeli telefonów z Androidem z 83 krajów.

Teraz, gdy Microsoft opublikował finalną wersję swojego popularnego pakietu biurowego, można się spodziewać, że nie zabraknie osób, które zrezygnują z Dokumentów Google na rzecz znanych i oferujących sporo przydatnych funkcji aplikacji Word, Excel i Powerpoint. Należy jednak pamiętać, że nie są one w stanie zastąpić swoich odpowiedników z komputerów PC i powinny służyć głównie jako ich uzupełnienie. Co więcej, zainteresowani pakietem muszą upewnić się, że ich smartfon ma Androida w wersji 4.4 KitKat (lub wyższej) oraz przynajmniej 1 GB RAM.

Źródło: Venture Beat

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.