Fitbit liderem rynku wearables

Opublikowano: 2016-08-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-fitbit-1Firma analityczna Canalys przedstawiła dane dotyczące sprzedaży urządzeń z gatunku wearables w drugim kwartale 2016 roku.

Fitbit dominował na rynku, sprzedając 3.7 miliona inteligentnych opasek (36% wzrostu rok do roku). Xiaomi zajęło drugą pozycję z niemal 3 milionami sprzedanych opasek Mi Band, zaś Garmin zamknął TOP3 z ponad 700 tysiącami urządzeń. Łączna sprzedaż podstawowej elektroniki noszonej, na którą składają się przede wszystkim trackery z kategorii fitness i zdrowia, przekroczyła 9 miliona sztuk.

Podczas gdy popularność smartopasek ciągle rośnie, drugi kwartał tego roku nie był szczególnie udany dla inteligentnych zegarków. Apple sprzedał jedynie 3 miliony Watchy, aczkolwiek prognozy wskazują na potrójny wzrost do końca roku, przy okazji premiery kolejnej generacji Apple Watch. Podobnie jest na rynku wearables z Android Wear, choć w tym przypadku nie mamy dokładnych liczb. Specjaliści z Canalys są jednak zdania, że premiera szykowanej na jesień aktualizacji systemu (Android Wear 2.0) może poprawić wyniki sprzedaży tych smartwatchy. Przewidują również, że w 2016 roku sprzedanych zostanie 7.5 miliona zegarków oferujących łączność komórkową.

Źródło: Canalys, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.