Flagowe Lumie przyciągają wzrok na nowych zdjęciach prasowych

Opublikowano: 2015-08-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-lumia950-950xlZ niecierpliwością czekamy na niespiesznie zbliżające się nowe Lumia 950 i 950 XL. Flagowce mają rzekomo zadebiutować w październiku tego roku, ale dzięki najnowszemu wyciekowi już teraz możemy przyjrzeć się im z bliska. Trzeba przyznać – prezentują się naprawdę atrakcyjnie.

Evan Blass, znany jako @evleaks, opublikował zdjęcia prasowe nadchodzących smartfonów Lumia 950 i 950 XL, znanych pod kodowymi nazwami Talkman i Cityman. W ciągu ostatnich miesięcy w sieci pojawiło się mnóstwo materiałów i informacji na ich temat, ale żadne nie były tak dokładne jak te.

news-lumia_950xl-cityman-1Microsoft Lumia 950 XL (Cityman) będzie większym i nieco lepszym urządzeniem z wspomnianej dwójki. Zostanie wyposażona w 5.7-calowy ekran Quad HD (1440 x 2560 pikseli), procesor Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, którą będzie można rozbudować kartą microSD, a także 20-megapikselowy aparat główny w technologii PureView z potrójną diodą doświetlającą LED oraz przednią kamerkę 5 Mpix. Energii dostarczy z kolei wymienialna bateria o pojemności 3300 mAh.

news-lumia_950-talkman-1

Microsoft Lumia 950 (Talkman) ma być słabsza od wariantu XL, ale patrząc na specyfikację szykuje się kawał świetnego sprzętu. Ekran w tym modelu będzie miał przekątną 5.2-cala, przy zachowaniu identycznej rozdzielczości Quad HD, a moc obliczeniową zapewni sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808, wspierany przez 3 GB RAM i 32 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Bez zmian pozostaną też aparaty – 20 Mpix PureView z tyłu i 5-megapikselowa jednostka z przodu. Bateria ma mieć nieco mniejszą pojemność – 3000 mAh.

Oba smartfony będą miały poliwęglanową obudowę, odwracalne złącze USB typu C i zaoferują wsparcie dla technologii bezprzewodowego ładowania oraz otrzymają skaner tęczówki oka wykorzystywany m.in. przy autoryzacji Windows Hello. Oczywiście, urządzenia będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile.

Oprócz materiałów zaprezentowanych przez Evana Blassa, do sieci wyciekło też inne zdjęcie, tym razem prosto z Niemiec, prezentujące jeden z modeli (950 XL), ale będące dość przeciętnej jakości.

news-lumia_950xl-zdjecie-1

Źródło: Techno Buffalo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.