Flir One – zamień telefon w kamerę termowizyjną

Opublikowano: 2015-06-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #sprzęt / podzespoły

news-flir_one-termowizjaAparaty w smartfonach są obecnie na tak wysokim poziomie zaawansowania, że spokojnie mogą posłużyć do wielu zastosowań, w tym nagrywania klipów i robienia zdjęć z wakacji. Niezbyt dobrze radzą sobie jednak w słabym oświetleniu, a kamerowanie nocą jest co najmniej kłopotliwe. Z pomocą przychodzi gadżet o nazwie Flir One.

To małe akcesorium służy jako przystawka do telefonu i zamienia go w kamerę termowizyjną, co oznacza, że umożliwia widzenia nocą i rejestrowanie zdjęć z uwzględnieniem temperatur danej sceny i konkretnych elementów, które się w niej znajdują. Dodatkowo, gadżet pozwala na robienie filmów i animacji poklatkowych. Wszystko przy pomocy dwóch kamer – jednej termowizyjnej oraz drugiej o rozdzielczości 640 x 480, dla widm optycznych, łącząc dwa otrzymane zdjęcia i kształtując w ten sposób obraz.

Przy pomocy Flir One można np. zidentyfikować miejsca w mieszkaniu, które są wyjątkowo chłodne lub wilgotne, czy też zlokalizować źródło przeciążenia elektrycznego. Ewentualnie, jeśli któryś z domowników uskarża się na gorączkę, gadżet pozwoli na sprawdzenie temperatury ciała. Jest też opcja dla fanów filmu „Predator”, którzy chcieliby się poczuć niczym tytułowy, kosmiczny myśliwy – z Flir One bez problemu zapolują na gotujący się w kuchni obiad.

Cena akcesorium wynosi 249 dolarów. Aktualnie Flir One dostępny jest dla posiadaczy urządzeń z iOS. Wersja na Androida trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Źródło: Mirror

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.