Fluent: 62% posiadaczy Apple Watch zainteresowanych nowym modelem

Opublikowano: 2016-04-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple_watchCo po roku od premiery Apple Watch sądzą jego użytkownicy? Tym zagadnieniem zajęła się firma Fluent, której badanie przyniosło kilka ciekawych informacji.

Z badania przeprowadzonego na 2578 osobach w Stanach Zjednoczonych wynika, że zaledwie 8% (197 osób) z nich ma Apple Watcha. Z tej grupy ponad połowa, a dokładnie 62% respondentów wyraża chęć kupna nowego smartwatcha kalifornijskiej firmy, gdy tylko pojawi się na rynku. Co ciekawe, odpowiadali tak nawet pomimo faktu, że aktualnie nic nie wiadomo na temat drugiej generacji Apple Watch. Podobny procent badanych przyznał się do posiadania urządzenia innej marki. Przeważająca większość stwierdziła jednak, że nie ma i nie korzysta ze smartzegarka.

Obecni posiadacze Watcha uważają, że największymi jego zaletami są wygoda użytkowania i funkcje. Mniejszą uwagę przy kupnie zwracali z kolei na wygląd sprzętu oraz jego przystępność cenową, choć wielu przyznało, że koszt zegarka Apple, nawet po ostatniej 50-dolarowej obniżce, jest zbyt wygórowany, tym bardziej, że do pełnej funkcjonalności potrzebuje on iPhone’a.

Z innych informacji warto nadmienić, że transakcje zbliżeniowe Apple Pay są drugą najpopularniejszą (tuż za monitorowaniem aktywności fizycznej) formą korzystania z Apple Watch.

Źródło: Apple Insider

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.