Foxconn będzie produkował urządzenia Apple w Indiach

Opublikowano: 2015-06-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-foxconn-apple-fabrykaFoxconn, główny dostawca Apple, zamierza wybudować nową fabrykę zajmującą się wytwarzaniem iPhone’ów i iPadów w Indiach – twierdzą przedstawiciele władz kraju. Decyzja ta została podyktowana m.in. rosnącymi kosztami w Chinach.

Zdaniem Reutersa, nowy zakład tajwańskiego producenta mógłby pomóc w obniżeniu kosztów zakupu iPhone’ów i iPadów w Indiach, a jednocześnie pozwoliłby Apple nieco zabezpieczyć ten rynek w obliczu niezwykle silnej i liczebnej konkurencji ze strony Samsunga i innych firm produkujących tanie androidowe słuchawki. Indie to obecnie trzeci rynek smartfonów na świecie, który z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się rozwija. Nic dziwnego, że dla wielu jest on kluczowym w kontekście dochodów. Póki co jednak zdecydowana większość konsumentów z tego kraju decyduje się na kupno niedrogich, ale wystarczających do codziennych zastosowań smartfonów. Wątpliwe, że ewentualne obniżki cen zachęcą masę ludzi do nabycia urządzeń Apple, ale byłby to na pewno krok w dobrą stronę, który w przyszłości mógłby zaprocentować.

Dla Foxconna budowa fabryki ma jednak ważniejszy cel. W Chinach rosną koszty produkcji z powodu wymogu podnoszenia zarobków pracowników przemysłu. Przeniesienie działalności (a przynajmniej jej części) do Indii miałoby pomóc zredukować koszty zatrudnienia. Warto też dodać, że podwykonawca Apple nie zamierza poprzestać na jednej fabryce. W ciągu kilku lat, docelowo do 2020 roku, w Indiach ma powstać nawet 12 zakładów i centrów danych, aczkolwiek nie podano dokładnych szczegółów.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.