Foxconn finalizuje przejęcie Sharpa

Opublikowano: 2016-03-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-sharp-1Po kilku zapowiedziach i długich negocjacjach Foxconn doszedł do porozumienia z Sharpem, przejmując 66% jego akcji. Umowa opiewa na 3.5 miliarda dolarów.

Pierwsze wzmianki o możliwym kupnie części Sharpa lub całkowitym jego przejęciu pojawiły się w ubiegłym roku. Dwa miesiące temu na światło dzienne wyszła z kolei informacja, jakoby Foxconn złożył za japońskiego producenta elektroniki ofertę w wysokości 5.3 miliarda dolarów. W lutym spekulacje sięgały kwoty 6.2 miliarda dolarów i wydawało się, że porozumienie jest już blisko.

W tym samym czasie Foxconn wstrzymał negocjacje, rozpatrując długoterminowe koszty planowanej akwizycji. Okazało się, że na Tajwańczyków może spaść odpowiedzialność za spłacenie dodatkowych zobowiązań kredytowych Sharpa w wysokości nawet 3.1 miliarda dolarów.

Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie, że Foxconn uzgodnił warunki umowy – za 66-procentowy pakiet akcji Sharpa zapłaci “jedynie” 3.5 miliarda dolarów. Udziały te wzrosną do 72% w lipcu 2017 roku. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie ma zostać wydane na konferencji prasowej z udziałem obu stron, która odbędzie się 2 kwietnia.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.