Foxconn przejmuje dział telefonów Microsoftu

Opublikowano: 2016-05-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoftMicrosoft porozumiał się z Foxconnem w sprawie sprzedaży działu telefonów komórkowych Nokia. Wartość transakcji wyniosła 350 milionów dolarów.

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni, które sugerowały, że Microsoft zamierza wycofać się z rynku tradycyjnych telefonów komórkowych (feature phone) i przekazać markę Nokia w ręce Foxconna. Firmy uzgodniły warunki umowy opiewającej na kwotę 350 milionów dolarów, w ramach której Foxconn, a dokładniej jego filia – FIH Mobile – przejmie wspomniany biznes, a wraz z nim fabrykę w Hanoi oraz prawa do nazwy Nokia, usług, oprogramowania telefonów i innych rozwiązań. Przy okazji do FIH Mobile przeniesie się 4500 pracowników grupy Microsoft Mobile.

Gigant z Redmond zapewnia, że decyzja ta nie będzie miała wpływu na sektor Windows Phone. Firma nadal zamierza wspierać Windows 10 Mobile i smartfony Lumia, choć jednocześnie nie wspomina o żadnych nowych produktach. Otwartą kwestią pozostaje ewentualne powstanie Surface Phone’ów, o czym spekuluje się od wielu miesięcy.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.