Foxconn zainteresowany kupnem działu wyświetlaczy Sharpa

Opublikowano: 2015-09-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-foxconn-1Zgodnie z doniesieniami Nikkei Asian, Foxconn złożył ofertę przejęcia biznesu wyświetlaczy LCD należącego do Sharpa. Tajwańczycy zamierzają zachęcić do inwestycji swojego wieloletniego partnera – Apple.

Dokładne szczegóły na temat sprzedaży niedochodowego działu LCD Sharpa nie zostały ujawnione, ale dla japońskiej firmy może to być jedyna szansa na uniknięcie masowych zwolnień i utrzymania się na rynku. Foxconn ostrzy sobie zęby na tę cześć biznesu popularnego producenta, ale będzie potrzebował pomocy finansowej ze strony Apple. Co ciekawe, firma z Cupertino jest już w posiadaniu sporych udziałów w segmencie wyświetlaczy Sharpa, poprzez inwestycje w wysokości 987 milionów dolarów w ich fabrykę w Kameyamie, zajmującą się wytwarzaniem paneli do iPhone’ów.

W ramach proponowanej umowy, Foxconn ma również nadzieje nabyć 38% akcji Sharpa w firmie Sakai Display Products, specjalizującej się w produkcji ekranów LCD do telewizorów.

Źródło: 9to5Mac

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.