Foxconn zajmie się produkcją smartfonów Nokii

Opublikowano: 2015-06-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nokia-foxconn-smartfonyPowrót Nokii do smartfonów został już potwierdzony przez samego CEO firmy. Pierwszych urządzeń powinniśmy spodziewać się w 2016 roku i jak się okazuje, za ich produkcję będzie odpowiadać nie kto inny, jak Foxconn.

Nokia, która w zeszłym roku sprzedała swój dział mobilny Microsoftowi, niegdyś należała do liderów rynku, a jej telefony cieszyły się ogromną popularnością. Jeszcze nie tak dawno nikt by nie przypuszczał, że Finowie powrócą do walki o należne im miejsce w tej branży. Od czasu do czasu w sieci pojawiały się spekulacje, że firma nie powiedziała ostatniego słowa i kiedyś powróci do tworzenia smartfonów. Informacje te były dość szybko dementowane i uważane za pobożne życzenia fanów marki. Kilkanaście dni temu wszystko się jednak wyjaśniło – Rajeev Suri, CEO Nokii potwierdził, że w 2016 roku ujrzymy kolejne telefony sygnowane logo słynnej firmy.

Zagadkową kwestią pozostawał jedynie wybór producenta, który będzie je składał w swoich fabrykach. Jak wiadomo, Nokia zamierza zająć się tylko i wyłącznie projektowaniem urządzeń, a ich produkcję i dystrybucję zlecić swoim partnerom. Najnowsze doniesienia sugerują, że to zadanie przypadnie Foxconnowi, który odpowiada za udany tablet Nokia N1, a także wiele popularnych smartfonów, m.in. iPhone’y.

Pierwszymi rynkami, na które mają trafić nowe smartfony Nokii z Androidem, będą ponoć Indie, Chiny i niektóre europejskie kraje. Nokia planuje rozpocząć globalną kampanie marketingową i uruchomienie oficjalnych stron produktów do końca 2015 roku.

Źródło: NPU

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.