Foxconn zajmie się produkcją wyświetlaczy dla Apple

Opublikowano: 2014-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-foxconnFoxconn zamierza przeznaczyć blisko 2.6 miliarda dolarów w ciągu dwóch następnych lat na budowę zupełnie nowego zakładu produkcyjnego na Tajwanie. Fabryka będzie zajmowała się tworzeniem wyświetlaczy dla firmy z Cupertino.

Od kilku miesięcy krążyły plotki, że Foxconn chce jeszcze bardziej zacieśnić więzi z Apple i nie tylko zajmować się montażem ich produktów, ale również nawiązać współpracę na płaszczyźnie produkcyjnej. Okazuje się, że tak się właśnie stanie. Chiński koncern wybuduje specjalną fabrykę, a następnie rozpocznie wytwarzanie wyświetlaczy dla nowych urządzeń amerykańskiego giganta. Jak powiedziała Sophia Cheng, przedstawicielka działu public relations w Innolux Corporation (dział Foxconna zajmujący się produkcją ekranów LCD), nowy obiekt powstanie w parku naukowym w południowym Tajwanie.

Co ciekawe, porozumienie to ma charakter ekskluzywny. Tym samym Apple zapewni sobie wyłączność na produkty Foxconna. Jest to jednocześnie jedna z metod walki kalifornijskiej firmy z brakami komponentów. Problem ten pojawił się m.in. przy okazji premiery iPhone’a 5 i dotyczył niedostatecznej liczby metalowych obudów, przez co Apple nie było w stanie dorównać popytowi konsumentów. Podobna sytuacja miała miejsce w tym roku, w przypadku iPhone’a 6 Plus.

W grudniu tego roku ma się zacząć instalacja wyposażenia nowej fabryki, zapewniając ponad dwa tysiące miejsc pracy. Przewiduje się, że zakład rozpocznie masową produkcję paneli dopiero pod koniec przyszłego roku. Inwestycja ta jest bardzo ryzykownym krokiem ze strony Foxconna, gdyż przedsiębiorstwo nie ma na tym polu żadnego doświadczenia. Zapewne minie trochę czasu, zanim uda im się dogonić pod tym względem Samsunga, Sharpa czy LG.

Źródło: Techspot

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.