Francja zwiększa bezpieczeństwo na Euro 2016. Pomoże w tym specjalna aplikacja alarmowa

Opublikowano: 2016-06-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-francja-aplikacja-saipFrancuski rząd przygotował aplikację na smartfony, która ostrzeże użytkowników przed ewentualnymi atakami terrorystycznymi i zapewni im informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Aplikacja o nazwie SAIP została opracowana w ramach programu pilotażowego uruchomionego tuż po atakach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 roku. Wykorzystuje ona geolokalizację w celu dostarczenia informacji dostosowanych do miejsca pobytu danego użytkownika. Alarmy wysyłane są w około 15 minut po potwierdzeniu zdarzenia przez odpowiednie służby. Ponadto, aplikacja pozwala na podgląd powiadomień dla ośmiu różnych rejonów, gdyby użytkownik chciał się dowiedzieć, co dzieje się z jego rodziną lub znajomymi. Ostrzeżenia można również przesyłać bezpośrednio do portali społecznościowych.

Aplikacja jest dostępna w języku francuskim i angielski. Można ją pobrać na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych ma nadzieje, że SAIP pomoże w usprawnieniu komunikacji i rozprzestrzenianiu wiarygodnych informacji na wypadek aktów terroryzmu. Dzięki aplikacji społeczeństwo ma być na bieżąco z tym, co wiedzą służby bezpieczeństwa.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.