Freedom 251 to najtańszy smartfon na świecie

Opublikowano: 2016-02-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-freedom-251-4Do sprzedaży w Indiach trafił smartfon lokalnej firmy Ringing Bells o nazwie Freedom 251, którego można zakupić za równowartość nieco ponad 14 złotych.

Freedom 251 w krótkim czasie wzbudził równie wielkie zaskoczenie, jak i kontrowersje. Dla jednych wydaje się niesamowicie atrakcyjną ofertą, dla innych oszustwem i sztucznym pompowaniem marketingowego baloniku, który pęknie w krótkim czasie. Niemniej, póki co wszystko wydaje się być jak najbardziej w porządku, a Ringing Bells udało się podobno wyprodukować swój najnowszy smartfon przy pomocy rządowych dotacji w ramach programu „Made in India”, którego celem jest wyposażenie każdego obywatela w najnowsze technologie.

news-freedom-251-1

Co oferuje ten indyjski klon iPhone’a za 251 rupii, czyli około 14 złotych? Jak się okazuje, całkiem dużo. Na pokładzie znajdziemy 4-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.3 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, a także slot kart microSD i obsługę dual-SIM. Nie zabrakło też aparatów: tylny ma 3.2 Mpix, przedni zaś 0.3 Mpix. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 1450 mAh i system Android 5.1 Lollipop.

news-freedom-251-2

Od momentu startu sprzedaży, strona internetowa producenta była oblegana przez tysiące osób, generując spory ruch i jeszcze więcej problemów, co doprowadziło do wstrzymania możliwości zamawiania produktu. Teoretycznie wszystko wróciło już do normy, ale od czasu do czasu zdarzają się chwilowe awarie strony. Smartfony mają być dostarczane do konsumentów od 30 czerwca.

Źródło: Freedom251.com

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.