Fuhu chwali się tabletem, który ma ekran o przekątnej…65 cali

Opublikowano: 2015-01-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-fuhu-bigtab-1Amerykańska firma, znana głównie z produktów dla dzieci, jak np. tablet Nabi zaprezentowała swoje nowe urządzenie. Większe czasem rzeczywiście oznacza lepsze, ale czy akurat w tym przypadku ma to nadal jakikolwiek sens?

Big Tab XL ma 65 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Ultra HD/4K, najnowszy, ośmiordzeniowy procesor Nvidia Tegra X1, o którym można poczytać w tym miejscu oraz 4 GB RAM. Wszystko to ma kosztować prawie 4 tysiace dolarów, a sprzedaż tabletu ruszy w IV kwartale 2015 roku.

Wersja na targach działa na Androidzie 4.4 KitKat, jednakże producent zapewnia, że w dniu premiery w urządzeniu znajdzie się najnowsza odsłona systemu Google, czyli Android Lollipop. Tablet ma ponadto 16 GB pamięci wbudowanej, której ilość można rozbudować przy użyciu slotów na karty SD, umieszczonym na jego krawędziach. Big Tab zapewnia również szereg opcji związanych z łącznością, w tym NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz HDMI, a więc można go użyć w charakterze telewizora. Z przodu urządzenia znajduje się kamera z matrycą o rozdzielczości 2 mpix, co szczególnie może się przydać osobom często prowadzącym rozmowy przez Skype.

news-fuhu-bigtab-4Fuhu pracuje wspólnie z Google, aby dopilnować, żeby interfejs był odpowiednio zoptymalizowany dla tak dużego ekranu. Istnieje także możliwość pobrania dowolnych aplikacji poprzez Google Play.

Tablet będzie oferowany także w trzech innych wersjach, różniących się wielkością wyświetlacza – model 55 calowy o rozdzielczości Ultra HD (4K), 43 calowy Full HD oraz 32 calowy (również rozdzielczość 1080p). Ich ceny będą się wahały od około 700 do 3 tysięcy dolarów. Dwa ostatnie modele nie będą oferowały tak dobrych podzespołów jak wersje z 65 i 55 calowym ekranem. W zamian za to otrzymają czterordzeniowy układ Nvidia Tegra K1 o taktowaniu 2.3 GHz oraz 2 GB pamięci RAM.

To, czy nowe produkty Fuhu mają sens i czy osiągną jakikolwiek sukces wydaje się wątpliwe, ale widocznie firma widzi w swoich „tabletach” potencjalnych następców standardowych telewizorów w roli domowego centrum rozrywki.

Źródło: PCMag

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.