G Pad 8.0 4G: Nowy tablet od LG

Opublikowano: 2014-08-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lg-gpadZapowiadany przez LG tablet ma przyzwoitą specyfikację i oferuje kilka ciekawych rozwiązań ułatwiających pracę z tym sprzętem. Ale rewolucji nie ma.

Na początek września 2014 roku firma LG Electronics zapowiada polską premierę nowego tabletu. Urządzenie nosi nazwę G Pad 8.0 4G i zostało wyposażone w dotykowy ekran o przekątnej 8 cali, na którym obraz wyświetlany jest w rozdzielczości HD (1280 x 800) – nie jest to wyśrubowany wynik biorąc pod uwagę, że na przykład pochodzący z roku 2013 Nexus 7 na 7-calowym ekranie oferuje rozdzielczość Full HD (1200 x 1920).

Za sprawne funkcjonowanie tabletu odpowiada procesor Snapdragon 400 z zegarem 1.2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Przestrzeń pozwalająca na gromadzenie danych wynosi 16 GB, do dyspozycji użytkownika są dwie kamery. Ta umieszczona na tylnej ścianie obudowy robi zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix, natomiast aparat wbudowany w przedni panel tabletu oferuje 1,3 Mpix. Jego głównym zastosowaniem są wideorozmowy oraz tzw. selfie, czyli autoportrety.

Producent twierdzi, że w konstrukcji G Pada 8.0 4G zastosował kilka ciekawych i przydatnych rozwiązań. Chodzi między innymi o funkcję Touch & Shoot, która ma umożliwiać automatyczny dobór najlepszych parametrów zdjęcia za pomocą jednego dotknięcia ekranu – trzeba zaznaczyć, że podobny mechanizm od lat stosuje w swoich smartfonach i tabletach Sony nazywając go trybem ulepszonej automatyki.

Rozwiązanie o nazwie Gesture Shot ma sprawić, że wystarczy otworzyć i zacisnąć dłoń przed obiektywem aparatu, by po trzech sekundach otrzymać udaną fotografię typu selfie, czyli – z testów innych modeli LG przeprowadzonych przez Teleguru wynika, że funkcja ta działa poprawnie i w niektórych sytuacjach jest bardzo przydatna.

Dla użytkowników często wykorzystujących tablet do wprowadzania tekstów użyteczna może być funkcja Smart Keyboard. Ma ona analizować indywidualny styl pisania posiadacza tabletu i na tej podstawie automatycznie dobierać poprawne wyrazy, co przyspiesza pisanie i pozwala uniknąć błędów. Podobną rolę spełnia aplikacja Swiftkey, którą można pobrać za darmo na każdy sprzęt z systemem Android.

Cena G Pada 8.0 4G nie jest jeszcze znana. Urządzenie ma być dostępne w ofercie największych polskich operatorów komórkowych, ale nie wiadomo od kiedy.

Źródło: www.lg.com/pl

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.