Galaxy S5 liderem w rankingu konsumenckim

Opublikowano: 2015-01-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-galaxys5-rankingChociaż w okresie świątecznym zdecydowanie dominowało Apple wraz ze swoimi iPhone’ami, to Samsung okazał się być największym wygranym w głosowaniu konsumentów, a jego Galaxy S5 zdecydowanie dzierżył pierwsze miejsce w rankingu.

Dokładnie rzecz biorąc – trzy różne wersje Samsunga Galaxy S5 zajęły pierwsze, najwyższe miejsca. Najlepiej wypadł Galaxy S5 w odmianie Sport, który mógł pochwalić się wynikiem wynoszącym 80 punktów. Dwie pozostałe wersje flagowego modelu koreańskiej firmy osiągnęły 79 punktów. Co ciekawe, pomimo zastosowania baterii o tej samej pojemności (2800 mAh), wariant Sport uzyskał niższą ocenę za długość pracy na baterii niż pozostałe Galaxy S5.

Następny na liście był LG G3 z wynikiem 78 punktów, a tuż za nim iPhone 6 od Apple, który osiągnął rezultat na poziomie 77 punktów. Tyle samo uzyskał również Samsung Galaxy S4 i Galaxy Alpha. Kolejną pozycję okupował inny smartfon od LG, czyli model G2, który otrzymał 76 punktów, podczas gdy HTC One M8, Samsung Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge uzyskały 75 punktów.

Z innych popularnych smartfonów, które znalazły się na liście warto wymienić iPhone’a 6 Plus, który znalazł się na 15 miejscu z wynikiem 73. Motorola Moto X drugiej generacji miała 72 punkty, tym samym plasując się na 20 pozycji. Pierwszym smartfonem z Windows Phone na liście był Samsung ATIV SE. Z wynikiem 73 punktów, „słuchawka” skończyła na 19 miejscu. Jako że lista została stworzona przed premierą modeli BlackBerry Passport i BlackBerry Classic, najwyżej ocenianym urządzeniem kanadyjskiej firmy był BlackBerry Z10. Uzyskał on rezultat na poziomie 67 punktów, co dało mu 37 pozycję.

Większość modeli okupujących wysokie miejsca w rankingu została szczególnie pochwalona za wygodę użytkowania, funkcję wysyłania wiadomości, przeglądarkę internetową i jakość wyświetlacza. Najwyższy wynik w kategorii najlepszej jakości zdjęć w swojej klasie osiągnęła Xperia Z3 (12 miejsce w rankingu), zaś pozycja Motoroli DROID Turbo (13 miejsce) została uargumentowana „świetnym czasem działania na baterii”.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.