Galaxy S5 sprzedaje się znacznie słabiej niż jego poprzednik

Opublikowano: 2014-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-galaxys5Od jakiegoś czasu z obozu Samsunga docierają niezbyt optymistyczne informacje. Planowane zmniejszenie liczby modeli smartfonów w przyszłym roku, słabsze wyniki finansowe – jak się okazało, to nie jedyne problemy koreańskiego producenta.

Jeśli wierzyć różnym doniesieniom, kolejnym z powodów do niepokoju jest sytuacja Samsunga Galaxy S5, a dokładniej rzecz ujmując jego sprzedaż. Model ten znalazł o cztery miliony mniej nabywców niż jego poprzednik w porównywalnym okresie. Smartfon nadal dobrze sobie radzi w Stanach Zjednoczonych, ale w Chinach sprzedaż spadła o blisko 50% w porównaniu do Galaxy S4. Biorąc pod uwagę, że Samsung był bardzo pewny sukcesu swojego flagowca i zwiększył jego produkcję o 20%, całkiem możliwe, że w magazynach zalegają wspomniane cztery miliony urządzeń. Galaxy S5 znalazł się w rękach około dwunastu milionów osób w ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedaży.

Niektóre źródła sugerują również, że obecna sytuacja może doprowadzić do większych zmian wewnątrz firmy. Sugeruje się, że dotychczasowy szef działu mobilnego – JK Shin straci swoje stanowisko, a tym samym tytuł dyrektora generalnego Samsunga. Jego miejsce ma ponoć zająć BK Yoon, obecny prezes dywizji elektroniki użytkowej w Samsung Electronics.

Teleguru niedawno pisał o planie południowokoreańskiej firmy, zakładającym zredukowanie portfolio smartfonów w 2015 roku. Samsung z pewnością nie ma ostatnio dobrej passy. Jak to jednak w życiu bywa – nic nie trwa wiecznie, więc przyszłość może przynieść znacznie lepsze informacje dla firmy z miasta Suwon.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.