Galaxy S6 przywraca Samsungowi pozycję lidera amerykańskiego rynku smartfonów

Opublikowano: 2015-07-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-samsung_galaxy_s6-kantar-worldpanel-1Najnowsze dane sporządzone przez analityków firmy Kantar Worldpanel ComTech ujawniają, że Samsung odzyskał utraconą wcześniej pozycję największego producenta smartfonów w Stanach Zjednoczonych, a jego Galaxy S6 jest trzecim najlepiej sprzedającym się urządzeniem tuż po iPhone’ie 6 i Galaxy S5.

Z opublikowanego przez Kantar raportu, obejmującego trzymiesięczny okres zakończony w maju 2015 roku wynika, że osiągnięty przez koreańskiego potentata wynik pomógł im uzyskać 55% udziału w amerykańskim rynku, jak również zwiększyć udziały Androida w USA o 2.8 punkta procentowego, do poziomu 64.9%. iOS z kolei zanotował spadek do 30.9%, zaś platformy Windows Phone i Blackberry zagarnęły odpowiednio 3.5% i 0.7% rynku.

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się na terenie Europy, gdzie system Google spadł o 2.9 p.p. względem tego samego okresu 2014 roku – dotyczy to pięciu największych europejskich rynków, czyli Hiszpanii, Włoch, Francji, Anglii i Niemiec. Natomiast niezmienne w tym regionie pozostało zapotrzebowanie na iPhone’a 6, szczególnie w Wielkiej Brytanii, którą można określić mianem „twierdzy iOS”.

Jeśli chodzi o Chiny, kraj ten stał się polem walki trzech producentów – Apple, Huawei oraz Xiaomi. Każdy z nich jest w zasięgu około 0.5 p.p. od drugiego, ale jednocześnie rywalizują oni o zupełnie innych klientów. Z danych Kantar Worldpanel ComTech wynika, że Apple i Xiaomi zdobywają głównie bardziej zamożnych konsumentów, podczas gdy 39% sprzedaży Huawei opiera się na osobach z miesięcznym dochodem rzędu poniżej 2000 juanów chińskich.

Źródło: Kantar Worldpanel

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.