Galaxy S7 sprzedaje się lepiej niż iPhone 6S

Opublikowano: 2016-07-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-galaxy-s7-1Kantar Worldpanel przedstawił dane dotyczące sprzedaży smartfonów w Stanach Zjednoczonych. Rynek został zdominowany przez Samsunga i Apple, jednak analitycy przestrzegają, że inni producenci zbliżają się do gigantów i są gotowi do odebrania ich pozycji.

Z raportu obejmującego okres od marca do maja 2016 roku wynika, że Samsung odpowiadał za 36% sprzedaży smartfonów w USA. Udział Apple wynosił 29%. Biorąc pod uwagę konkretne modele, najlepiej sprzedawały się Galaxy S7 i S7 edge (16%), nieznacznie pokonując w zestawieniu iPhone’a 6S i 6S Plus (14.6%).

Większość użytkowników jest wierna jednej marce. Tylko 5% kupujących Galaxy S7/S7 edge miało przedtem iPhone’a, podczas gdy 14% osób zrezygnowało z produktów Samsunga na rzecz iPhone’a 6S/6S Plus. Ponadto, 88% posiadaczy smartfonów Apple i 86% Samsunga przyznało, że pozostanie przy aktualnej marce.

Samsung i Apple zmonopolizowali nie tylko Stany Zjednoczone, ale również Wielką Brytanię. W obu rynkach firmy dominowały w TOP 10 sprzedaży. W innych regionach sytuacja bywa zgoła odmienna. Dla przykładu, niegdyś Samsung miał około 34% udziału w Chinach, teraz tylko 9%. Pierwsze miejsce okupuje Huawei, które od dawna zapowiada, że w ciągu kilku lat zdetronizuje największych rywali.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.