Gemius: Co trzecia osoba w Polsce bez dostępu do Internetu

Opublikowano: 2015-05-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-internetZ Internetu korzysta dwie trzecie Polaków. Jak wynika z danych Gemiusa, to o 13% mniej niż wynosi średnia europejska. W badaniu pod uwagę wzięto łącznie dwanaście krajów UE, a wyniki dotyczą populacji w wieku 18-69 lat (z wyjątkiem Bułgarii, dla której dane dotyczą osób w wieku 15-69 lat).

W Polsce z Internetu korzysta 65% osób (21.66 miliona). Oznacza to, że więcej niż co trzeci Polak (35%) nie ma dostępu do sieci. Podobna sytuacja występuje na Słowacji i w Rumunii, gdzie internautami jest sześciu na dziesięciu mieszkańców (odpowiednio 64% i 59%). Nieco większy procent populacji korzysta z Internetu na Węgrzech (70%) i w Chorwacji (68%). Jednak we wszystkich wymienionych krajach penetracja Internetu jest niższa niż wynosi średnia europejska (75%) według raportu opublikowanego przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny.

news-gemius-infografika-internetW zanalizowanej dwunastce krajów znalazły się też takie, w których dostęp do Internetu ma większy procent populacji niż wynosi średnia europejska (75%). Dotyczy to krajów bałtyckich: Estonii (90%), Łotwy i Litwy (po 80%), a także Czech (88%), Bułgarii (82%) i Słowenii (81%). Dla porównania w Danii z Internetem łączą się prawie wszyscy (97% populacji). Duński wynik jest więc o niemal jedną czwartą wyższy od średniej w Europie. Warto jednak zaznaczyć, że kraj ten wyróżnia najwyższa na świecie wartość współczynnika rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Źródło: Gemius

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.