Gemius: Popularność urządzeń Apple na podstawie odsłon mobilnych

Opublikowano: 2015-04-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-ipad-iphoneGemius sprawdził, jakim zainteresowaniem cieszą się w poszczególnych krajach urządzenia mobilne Apple. Okazuje się, że w takich krajach jak Mołdawia, Rosja, Słowenia czy Ukraina, iPady są nawet popularniejsze od iPhone’ów.

Przeanalizowano udział odsłon wykonany na ekranach smartfonów lub tabletów tej marki w marcu 2014 i marcu 2015 roku. Z przedstawionej infografiki wynika, że w Polsce niemal co trzecia (28%) odsłona w sieci pochodzi ze smartfonów i tabletów Apple (dane z marca 2015 roku). To o jedną piątą więcej niż rok wcześniej w analogicznym okresie, gdy ruch w sieci z urządzeń tego producenta stanowił ponad 23% wszystkich odsłon mobilnych. Można także zauważyć, że w naszym kraju ruch mobilny z iPhone’a wzrósł blisko dwukrotnie w porównaniu rok do roku (z 9% w marcu 2014 roku do 17% w marcu 2015 roku).

news-gemius-apple-odsłonyKrzysztof Majkowski – doradca biznesowy w firmie Gemius – uważa, że w niektórych krajach, do których można zaliczyć Rosję i Mołdawię, produkty Apple wydają się być wyznacznikiem statusu i stąd może się brać ich wysoki udział w ruchu mobilnym (odpowiednio 53% i 45% odsłon). Z drugiej strony może to wynikać z realiów rynkowych i konstrukcji ofert dostępnych na rynku. W tym aspekcie inne marki mogą nie być aż tak konkurencyjne cenowo, jak ma to często miejsce na naszym rynku.

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (dane łączone dla Bahrajnu, Egiptu, Jordanii, Libanu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Maroka, Algierii, Tunezji, Iraku, Kuwejtu, Kataru, Syrii, Jemenu, Libii oraz Autonomii Palestyńskiej). Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Źródło: Gemius

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.