Główny projektant opuszcza HTC

Opublikowano: 2015-03-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-jonah-becker-htcNiecały rok po odejściu szefa projektantów – Scotta Croyle’a – kolejna osoba odpowiedzialna za wzornictwo przemysłowe opuszcza szeregi tajwańskiego producenta. Jonah Becker pracował w HTC od ponad sześciu lat.

W 2008 roku HTC przejęło studio One & Co, w którym pracowali Scott Croyle, Jonah Becker i Claude Zellweger. Ten ostatni pozostał w firmie i będzie nadal pracował nad urządzeniami pokroju opasek fitnesowych, gogli wirtualnej rzeczywistości i tym podobnych. Pozycję Beckera, który o swoim odejściu poinformował na Twitterze, zajmie Daniel Hundt, dotychczasowy dyrektor kreatywny HTC. Jego zadaniem będzie praca nad designem przyszłych smartfonów Tajwańczyków.

W kuluarach mówi się, że wpływ na tę decyzję nie miała krytyka jaka spadła na HTC za wzornictwo modelu One M9, który praktycznie nie różni się od zeszłorocznego flagowca. Pewne jest to, że Jonah Becker sam ustąpił ze swojego stanowiska.

Jest to kolejna w tym miesiącu zmiana wewnątrz HTC. Tydzień temu z funkcji dyrektora generalnego zrezygnował Peter Chou.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.