Google chce projektować komponenty do smartfonów

Opublikowano: 2015-11-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-google-sundar_pichaiThe Information podaje, że Google zamierza kierować się ścieżką Apple i zajmować projektowaniem własnych podzespołów do urządzeń mobilnych.

Smartfony Google z serii Nexus, w tym najnowsze LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P, korzystają z autorskich rozwiązań innych firm, jeśli chodzi o zawarte w nich komponenty – m.in. procesor od Qualcomma. Gigant z Mountain View planuje uniezależnić się od dotychczasowych dostawców i przygotowywać niektóre z nich we własnym zakresie. Stojący za tymi doniesieniami serwis The Information nie sprecyzował jednak, z kim Google zamierza współpracować i dla jakich urządzeń podzespoły te miałyby być przeznaczone. Wiadomo jedynie, że firmie zależy na własnym układzie scalonym i matrycy aparatu. Niewykluczone, że technologie te trafiłby również do pozostałych producentów i ich produktów.

Źródło: The Next Web

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.