Google chce zniesienia opłat za transmisję danych na Androidzie

Opublikowano: 2015-02-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-google-zero-ratingFirma zamierza dogadać się z producentami i operatorami, aby pobieranie aplikacji i korzystanie z nich w niektórych wschodzących rynkach było darmowe, wolne od opłat związanych z pakietową transmisją danych.

Mowa tutaj o strategii zwanej „zero rating”, według której operator telekomunikacyjny ma monitorować użycie danych wygenerowane przez konkretne aplikacje, ale nie pobierać za to żadnych opłat. Koszty miałyby zostać przeniesione na Google, który byłby swoistym pośrednikiem pomiędzy operatorami a użytkownikami, a następnie również zaliczone na konto producentów oprogramowania.

Taka metoda jest już uskuteczniana przez wiele telekomów na całym świecie, ale dotyczy głównie najbardziej popularnych aplikacji, jak np. mobilny Facebook, WhatsApp i podobne. Można to zauważyć w przypadku ofert abonamentowych operatorów. Za normalne korzystanie z Internetu i jego zasobów pobierają opłaty lub naliczają użycie wykupionego pakietu danych, lecz w przypadku niektórych programów (w Polsce np. Facebook, Ask.fm i GG) użytkownik może się cieszyć nieograniczonym dostępem do nich.

Internetowy gigant z Mountain View pragnie jednak jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją platformę i nic dziwnego, że walczy o zniesienie takich opłat, wprowadzając swoją koncepcję na większą skalę. Szczególnie w krajach rozwijających się, do których należą np. Indie. Takie rynki już teraz generują wiele przychodu firmie, a w przyszłości będzie pod tym względem jeszcze lepiej. Wprowadzenie „zero rating” wydaje się być rozsądnym pomysłem i bardzo ciekawym, strategicznym posunięciem.

Źródło: Business Insider

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.