Google Duo trafia na Androida i iOS

Opublikowano: 2016-08-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #gry / aplikacje

news-google-duo-1Google udostępnia swój nowy komunikator do rozmów wideo o nazwie Duo. Aplikacja bazuje na numerze telefonu użytkownika.

Google Duo to komunikator służący do rozmów wideo 1:1 w jakości HD, który nie wymaga zakładania żadnego oddzielnego konta – wystarczy numer telefonu, by momentalnie skontaktować się z osobami ze swojej listy kontaktów (o ile również zainstalują aplikację).

Duo ma zapewnić możliwie jak najszybsze i niezawodne połączenia, nawet na wolniejszych łączach. Ich jakość dostosowywana jest do zmiennych warunków sieci. Gdy przepustowość spada, komunikator zmniejsza rozdzielczość, by połączenie nadal przebiegało płynnie. W przypadku rozmów wideo w biegu następuje automatyczne przełączanie pomiędzy siecią Wi-Fi i komórkową, bez przerywania połączenia. W Google Duo jest też funkcja Puk Puk („Knock Knock”), która pozwala zobaczyć wideorozmówcę zanim odbierze się połączenie (podgląd wyświetlany jest przez 30 sekund).

Google Duo jest stopniowy wprowadzany do sklepów Google Play i App Store.

Źródło: Google

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.