Google I/O 2016: Wirtualny asystent oraz komunikatory Allo i Duo

Opublikowano: 2016-05-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #gry / aplikacje

news-google-io2016Google przedstawił na konferencji I/O 2016 kilka nowych, interesujących produktów. Wśród nich znalazł się wirtualny asystent oraz komunikatory – Allo do konwersacji z użyciem sztucznej inteligencji i Duo do wideorozmów.

Google Assistant to nowy asystent wbudowany w system Android, z którym użytkownik może się porozumiewać mową i obrazem, uzyskując podpowiedzi, sugestie, a także pomoc w załatwieniu różnych spraw. Aplikacja uczy się użytkownika i jego preferencji, mogąc np. zaoferować konkretny film i umożliwić zamówienie biletów do kina, czy też ułatwić dojazd na miejsce spotkania. Siłą asystenta ma być jego umiejętność dostarczenia dokładnych informacji i odpowiedzi, niezależnie od kontekstu i tego, gdzie znajduje się użytkownik.

Asystent odpowiada ponadto za Google Home, czyli aktywowane głosem urządzenie, pełniące funkcje głośnika (m.in. odtwarza muzykę i alarmy) oraz domowego centrum, dzięki któremu włączymy światła w mieszkaniu, ustawimy odpowiednią temperaturę, sprawdzimy godziny lotu oraz wiele innych.

news-google-home

Google Allo to nowy komunikator tekstowy, który zawiera w sobie asystenta Google – można prosić go o pomoc bezpośrednio w rozmowach z przyjaciółmi, jak i wykorzystać w konwersacji z botami. W aplikacji znajdziemy m.in. naklejki, emotikony oraz Whisper Shout, czyli opcję do powiększenia rozmiaru tekstu. Allo jest również wyposażony w Sprytne Odpowiedzi (Smart Reply), czyli funkcję, która podpowiada co można odpowiedzieć bazując na kontekście i wcześniejszych rozmowach. Oprócz tego znajdziemy Tryb Incognito z szyfrowaniem end-to-end, dyskretnymi powiadomieniami i czasem wygaśnięcia wiadomości.

news-google-allo-1

Google Duo to komunikator służący do rozmów wideo jeden-do-jednego w jakości HD. Program ma uczynić rozmowy szybszymi i bardziej niezawodnymi, nawet przy wolniejszym łączu. Wyposażony jest w funkcje Knock Knock, która umożliwia zobaczenie obrazu wideo drugiego rozmówcy zanim odbierze się połączenie.

Zarówno Allo, jak i Duo bazują na numerze telefonu użytkownika, więc można rozmawiać z innymi niezależnie od tego, czy korzystają z Androida czy z iOS. Obie aplikacji będą dostępne tego lata.

Źródło: Google, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.