Google i Paypal wstrzymują swoją działalność na Krymie

Opublikowano: 2015-01-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-google-paypal-krymObie firmy dołączają do Apple i innych technologicznych koncernów i zgodnie z nowymi sankcjami ekonomicznymi ograniczają niektóre ze swoich usług na Krymie.

Zmiany mają wejść w życie na początku lutego, jednak już teraz Google zaczął blokować konta swojego serwisu reklamowego AdSense oraz konta reklamy w wyszukiwarkach AdWords. Mieszkańcy regionu nie będą mogli również pobierać aplikacji ze sklepu Google Play. Za to nadal będą mogli korzystać z darmowych usług internetowego giganta (Wyszukiwarka, Google+, Gmail i Mapy). Za Google podążył także PayPal, który przestał obsługiwać rezydentów półwyspu.

Kilka dni temu Teleguru doniósł o odcięciu deweloperów aplikacji z Krymu przez Apple. Firma z Cupertino zablokowała konta programistów, zabraniając im używania dostarczonego niegdyś oprogramowania oraz publikowania swoich tworów w App Store. Mieszkańcy Krymu nie mogą również kupować gier z platformy Steam, jako że Valve także zastosowało się do nałożonych przez prezydenta USA sankcji.

Źródło: Gigaom

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.