Google ma w planach własnego smartfona?

Opublikowano: 2016-06-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-google-android-2Kolejne źródła raportują o szykowanym przez Google smartfonie, który nie będzie należał do popularnej linii Nexus. Jego premiera miałaby się odbyć jeszcze w tym roku.

Informacja póki co wydaje się mało prawdopodobna, jednak The Telegraph donosi, że Google pracuje nad w pełni autorskim smartfonem z Androidem i prowadzi rozmowy z operatorami telekomunikacyjnymi w sprawie wprowadzenia urządzenia na rynek – miałoby to nastąpić tuż przed końcem bieżącego roku. Ruch ten ma dać Google większą kontrolę nad całym projektem – od designu, poprzez oprogramowanie, aż do procesu produkcji. W ten sposób firma z Mountain View ograniczy swoją zależność od innych producentów, którzy współpracowali z nią przy dotychczasowych urządzeniach linii Nexus, jednocześnie podążając drogą utartą przez Apple.

Istnieje jednak przypuszczenie, że źródła na które powołuje się The Telegraph, w rzeczywistości odnoszą się do szykowanych na ten rok smartfonów Nexus (w tym przynajmniej jednego od HTC), które mają nieco odbiegać od wcześniejszych modeli i być bliższe nowej, bliżej nieokreślonej wizji Google.

Źródło: Android Authority

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.