Google Maps z nawigacją w trybie offline

Opublikowano: 2015-11-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-google_maps-1Google poinformował, że od teraz użytkownicy aplikacji Google Maps mogą korzystać z funkcji nawigacji bez konieczności połączenia z Internetem.

Jest to niezwykle istotna aktualizacja dla tej popularnej aplikacji, która już wcześniej pozwalała na zapisanie w telefonie bądź tablecie niewielkiej części mapy i korzystanie z niej w trybie offline. Możliwości te zostały znacznie rozbudowane i aktualnie nic nie stoi na przeszkodzie, by wgrać całą mapę i otrzymywać wskazówki dotyczące danej trasy bez potrzeby posiadania dostępu do Internetu. Możliwe jest też uzyskiwanie informacji na temat różnych miejsc (np. restauracji), ich godzin otwarcia, danych kontaktowych czy ocen użytkowników.

W celu pobrania mapy danego obszaru, należy po jego zaznaczeniu wybrać opcję „Pobierz” lub w zakładce „Obszary Offline” kliknąć przycisk „+”. Oczywiście, uruchamiając Mapy Google w trybie offline należy liczyć się z tym, że nie będą pokazywane aktualizowane na bieżąco informacje, takie jak np. ruch drogowy.

Z nowej wersji aplikacji aktualnie skorzystać mogą użytkownicy urządzeń z Androidem. Google nie sprecyzował, kiedy trafi ona na iOS.

Źródło: The Next Web

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.