Google może sprzedać 4 miliony smartfonów Pixel do końca roku

Opublikowano: 2016-10-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-google-pixel-xlAnalitycy Digitimes Research oszacowali, jakiej sprzedaży może oczekiwać Google w kontekście smartfonów Pixel i Pixel XL.

Google ma z pewnością duże oczekiwania co do nowej serii Pixel, zastępującej na rynku popularne i dla wielu niezwykle atrakcyjne Nexusy. Topowe podzespoły i równie wysoka cena sugerują, że koncern mierzy w tę samą półkę co Apple czy Samsung. Walka z gigantami branży, którzy rokrocznie sprzedają setki milionów smartfonów nie będzie łatwa, ale Google wierzy, że znajdzie swoje miejsce w rynku i osiągnie zamierzony sukces.

O prognozę sprzedaży Pixel i Pixel XL pokusili się analitycy z Digitimes Research. Ich zdaniem do końca roku rozejdą się one łącznie w 3 lub maksymalnie 4 milionach egzemplarzy. Nie jest to szczególnie wysoka liczba, szczególnie w porównaniu do wspomnianego Apple, które sprzedało ponoć 13 milionów iPhone’ów 7 w pierwszy weekend, ale machina marketingowa Google dopiero się rozkręca. Już wkrótce ma ruszyć agresywna kampania reklamowa smartfonów, na którą gigant z Mountain View przeznaczył ponad 3 miliony dolarów. Duże znaczenie ma też dostępność obydwu modeli, która została ograniczona, przynajmniej na razie, do kilku wybranych rynków (m.in. Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA).

Na taki wynik nie powinno natomiast narzekać HTC, które zajmuje się produkcją Pixelów. Z szacunków wynika, że mają one stanowić nawet 50% dostaw smartfonów Tajwańczyków w drugiej połowie 2016 roku.

Źródło: Android Authority

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.