Google odpowiada na plotki dotyczące połączenia Androida i Chrome OS

Opublikowano: 2015-11-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-chrome_os-android-1Od lat spekuluje się na temat ewentualnego połączenia Androida i Chome OS w jeden system operacyjny. Najnowsze doniesienia sugerowały, że nastąpi to w 2017 roku. Co o tym wszystkim myśli Google?

Pod koniec 2009 roku współzałożyciel Google, Sergey Brin, stwierdził, że obydwa systemy z czasem prawdopodobnie upodobnią się do siebie, co już wtedy wzbudzało domysły dotyczące ich przyszłości i potencjalnej unifikacji. Podobne plotki pojawiały się niejednokrotnie, a towarzyszyły im różne inicjatywy giganta z Mountain View, np. wprowadzenie rozszerzenia Android App Runtime for Chrome, dzięki któremu deweloperzy otrzymali możliwość łatwiejszego przenoszenia aplikacji z Androida do Chrome OS. Ostatnio też zaprezentowano Google Pixel C, czyli hybrydę tabletu i laptopa opartą na mobilnej platformie z zielonym robotem, za którą stoi zespół odpowiedzialny za Chromebooki.

Można było przypuszczać, że Google ma jasny plan wobec swoich systemów i wzorem Microsoftu, stworzy jeden ekosystem. Spekulacje uciął jednak Hiroshi Lockheimer, wiceprezes firmy odpowiedzialny za działy Androida, Chrome OS i Chromecast. Zapewnił on, że sprzedaż Chromebooków nabiera rozpędu, a Google nadal zamierza poświęcać się Chrome OS i jego rozwojowi. W podobnym tonie wypowiadał się także rzecznik prasowy korporacji. Nie zmienia to jednak faktu, że granica pomiędzy oboma systemami będzie się coraz bardziej zacierać i niewykluczone, że ostatecznie przyszłość przyniesienie nam spełnienie dotychczasowych prognoz i plotek. Tym bardziej, że jako oddzielne byty, Android i Chrome OS znajdują się na przeciwnych biegunach – pierwszy z nich dominuje na rynku mobilnym, drugi stanowi zaledwie 3% sprzedaży wszystkich komputerów osobistych.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.