Google otwiera swój pierwszy stacjonarny punkt sprzedaży

Opublikowano: 2015-03-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-google-sklep-londyn-1Internetowy gigant uruchomił w Londynie własny sklep stacjonarny, w którym będzie można zapoznać się i nabyć całą gamę produktów Google, z Chromebookami i telefonami z Androidem na czele.

W przeciwieństwie do wolnostojących placówek Apple Store, sklep ten znalazł się wewnątrz salonu Currys PC World – brytyjskiego przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą elektroniki. Jest w nim właściwie wszystko, czego można się było spodziewać od tego typu punktu sprzedaży. Jest więc specjalnie miejsce do zapoznania się z telefonami, tabletami, komputerami czy smartwatchami. Poza tym, jest strefa, gdzie można obejrzeć wideo przy pomocy Chromecasta (urządzenia łączącego się z siecią Wi-Fi i pozwalającego na bezprzewodowe strumieniowanie obrazu), a także wykonać tzw „wirtualne graffiti”, tworząc własne Google Doodles, czyli przeróbki loga Google. Co więcej, w sklepie znajduje się też dużych rozmiarów interaktywny ekran, na którym można oglądać Ziemię za pomocą Google Earth oraz odbyć wirtualną podróż dzięki Google Maps.

news-google-sklep-londynW przeszłości Google próbował swoich sił w sprzedaży naziemnej, jednak był to krótki epizod, bardziej w formie eksperymentu i kampanii marketingowej. W 2011 roku firma otworzyła w tym samym salonie w Londynie swoje stoisko, zwane „Chromezone”, gdzie można było przetestować, pooglądać i co oczywiste zakupić Chromebooka.

Firma ma w planach otworzenie kolejnych dwóch sklepów jeszcze w tym roku.

Źródło: Mashable

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.