Google Pixel C - flagowy tablet z Androidem Marshmallow na pokładzie

Opublikowano: 2015-09-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-google_pixel_c-1Na konferencji Google, w większości poświęconej nowym Nexusom, pokazany został również tablet z wysokiej półki – Pixel C, za którego stworzeniem stoi zespół odpowiedzialny za produkty z serii Chromebook.

Google Pixel C ma 10.2-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1800 pikseli (308 PPI) i jest napędzany przez bardzo wydajny, czterordzeniowy układ Nvidia Tegra X1 z procesorem graficznym Maxwell oraz 3 GB pamięci RAM. Na specyfikację składa się także złącze USB typu C i system Android 6.0 Marshmallow. Wbrew pozorom, tablet zdaje się mieć wiele wspólnego z m.in. Surface od Microsoftu oraz iPadem Pro – podobnie jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań, tak i w Pixel C istnieje możliwość dołączenia opcjonalnej klawiatury, która łączy się poprzez Bluetooth i powinna znacznie ułatwić pracę, przy okazji służąc jako stojak dla urządzenia.

Niestety, za akcesorium trzeba zapłacić osobno – kosztuje ono 149 dolarów. Sam tablet został zaś wyceniony na 499 dolarów w wersji z 32 GB pamięci oraz 599 dolarów za model z 64 GB. Sprzedaż Google Pixel C ma ruszyć jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej tuż przed okresem świątecznym.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.