Google Play dominującym sklepem z aplikacjami, jednak nie przekłada się to na większe przychody

Opublikowano: 2015-01-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-iosRok 2014 okazał się niezwykle owocny dla platformy z aplikacjami i grami na Androida. Google Play prześcignął Apple App Store o mniej więcej 60% w statystyce pobrań.

Role odwracają się, gdy chodzi o kwestie finansowe. W zeszłym roku, App Store uzyskało ponad 70% więcej dochodów niż Google Play. Jest to zatem kontynuacja trendu, który został zaobserwowany przez wielu analityków i deweloperów z tej branży. iOS ma mniej udziału w rynku niż Android, ale użytkownicy urządzeń Apple są bardziej skłonni do płacenia za gry i zakupy wewnątrz aplikacji.

Jako przykład można podać Monument Valley – tytuł kosztujący 15 zł, z opcjonalną mikrotransakcją w postaci dodatkowych ośmiu etapów, których koszt wynosi około 9 zł. Twórcy ostatnio podali na swoim blogu, że ponad 80% z sześciu milionów dolarów przychodu z gry pochodziło z platformy iOS. Około 14% należało do Google Play, a ponad 4% zapewnił androidowy Amazon AppStore.

Interesujące jest również to, że zaledwie trzy kraje – Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone – wygenerowały więcej przychodów z aplikacji niż cała reszta świata w 2014 roku. Jednocześnie, najszybciej pod tym względem rozwija się grupa państw zwana BRIC, w skład której wchodzą: Brazylia, Rosja, Indie oraz Chiny. Kraje te podwoiły dochody ze sprzedaży aplikacji. Należy jednak dodać, że dane te dotyczą jedynie Google Play i App Store od Apple. Nie poddano analizie żadnych odrębnych, pochodnych sklepów z aplikacjami na Androida.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.