Google Play Music usuwa zapisane w pamięci utwory

Opublikowano: 2015-07-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #problemy / awarie

news-google_play_music-problemUżytkownicy Google Play Music skarżą się na znikające z ich urządzeń piosenki, które zostały zapisane do słuchania offline. Google jest świadome problemu i pracuje właśnie prace nad jego rozwiązaniem.

Jeden z poszkodowanych użytkowników usługi postanowił skontaktować się z działem technicznym Google Play i poinformować o zaistniałej sytuacji. Pierwsza odpowiedź była dość niepokojąca i jak się okazało nieprawdziwa – Play Music, za sprawą funkcji odpowiedzialnej za ochronę praw autorskich, usuwa pobrane i przechowywane na karcie microSD utwory za każdym razem, gdy karta jest wyciągana z urządzenia. Kolejna wiadomość od Google była już w innym tonie. Najpierw członek sztabu Google Play przeprosił za wprowadzenie błąd, a następnie dodał, że firma podjęła już stosowne kroki w celu naprawienia problemu i zapobiegnięcia jego powtórzeniu w przyszłości. Przyznał też, że muzyka, która została zapisana do odsłuchu w trybie offline zarówno w pamięci wewnętrznej, jak i na karcie SD, nie powinna być nigdy usunięta bez zgody użytkownika i podjęcia przez niego stosownych czynności. W opisywanym przypadku kasowanie następowało po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu telefonu.

Google nie podał niestety dokładnej daty wydania poprawki, więc każdy, kto znalazł się w podobnej sytuacji, musi uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Police

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.