Google Play nadal dominuje w liczbie pobrań. App Store generuje największe przychody

Opublikowano: 2015-07-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-ios-google_play-statystyka-2Firma App Annie przygotowała najnowszy raport popularności Google Play i App Store, z którego wynika, że pierwsza z platform w dalszym ciągu znacząco wyprzedza konkurencję pod względem liczby pobrań aplikacji, podczas gdy sklep Apple generuje deweloperom najwięcej przychodów.

W ostatnim kwartale, który zakończył w czerwcu, Google Play zanotował o 85% większą statystykę pobrań niż App Store, jednakże ten uzyskał 70-procentową przewagę w kontekście uzyskanych dochodów. Po raz kolejny udowadnia to, że ilość nie zawsze równa się jakość, a sukces usługi Google na wspomnianej płaszczyźnie zawdzięczany jest przede wszystkim rosnącej popularności i sprzedaży tanich telefonów z Androidem na wschodzących rynkach. Osoby z tamtych krajów korzystają zazwyczaj z darmowych zasobów marketu z aplikacjami, skutecznie podbijając ogólną statystykę. Użytkownicy iOS są z kolei bardziej skłonni do wydania pieniędzy na wysokiej jakości, dopracowane gry i programy, o czym dowiodły również niejedne badania.

news-ios-google_play-statystykaNajwiększymi rynkami dla App Store pod względem pobrań są Chiny i USA. Czołową piątkę zamykają Japonia, Wielka Brytania i Rosja. Tymczasem w przypadku Google Play pierwsze skrzypce grają Stany Zjednoczone, Brazylia, Indie, Rosja i Meksyk. Biorąc pod uwagę przychody sklepu z aplikacjami od Apple, najwięcej generuje USA, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Kolejne miejsca okupują Japonia, Chiny, Wielka Brytania i Australia. Jeśli chodzi o konkurencję, największe pieniądze pochodzą od użytkowników Androida z takich krajów jak m.in. Niemcy, Korea Południowa i Tajwan.

news-ios-google_play-statystyka-1Niezależnie od platformy, najbardziej dominującą kategorią w liczbie pobrań i przychodów okazały się gry.

Źródło: App Annie

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.