Google Play Store - 2 miliony aplikacji i ponad 11 miliardów pobrań w 1Q2016

Opublikowano: 2016-04-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-google-play-storeW pierwszym kwartale 2016 roku w sklepie Google Play zanotowano 11.1 miliarda pobrań aplikacji, a więc o 6.7% więcej niż przed rokiem.

Google Play Store ma aktualnie przeszło 2 miliony różnego rodzaju aplikacji. Jeszcze 6 lat temu, gdy sklep znany był jako Android Market, do wyboru było ich zaledwie 30 tysięcy. Z każdym kolejnym rokiem użytkownicy mogą przebierać w coraz bogatszej bibliotece gier czy też innych, mających szersze zastosowanie narzędziach. Warto jednak zaznaczyć, że to właśnie gry stanowią zdecydowaną większość produktów w Google Play – jest ich 5 razy więcej niż pozostałych aplikacji.

news-google_play-aplikacje

Z najnowszych danych wynika, że w ciągu pierwszych 3 miesięcy tego roku liczba pobrań programów sięgnęła 11.1 miliarda (6.7% więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku), a stosunek ściągniętych gier do innych aplikacji użytkowych wyniósł 4:1. Największy wzrost rok do roku odnotowano natomiast w kategorii Fotografia (20%).

Trzema najpopularniejszymi aplikacjami okazały się Facebook Messenger, Facebook oraz Snapchat. TOP 5 zamknęły Candy Crush Jelly Saga i Pandora. Na liście nie zabrakło również tak znanych aplikacji jak Instagram (pozycja 7) czy WhatsApp (12). Pełen spis najczęściej pobieranych programów w I kwartale 2016 roku można zobaczyć poniżej.

news-google_play-aplikacje-1

Źródło: Phandroid

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.