Google Play triumfuje – sklep może się pochwalić liczbą ponad 1.4 miliona aplikacji

Opublikowano: 2015-01-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-aplikacje-platformy-raportWskaźnik ten daje mu zdecydowane pierwsze miejsce w rankingu, tuż przed „jabłkowym” i „kafelkowym” sklepem konkurencji.

Google Play to prawdziwa skarbnica gier, muzyki, książek i wielu innych materiałów. Zgodnie z raportem opublikowany przez serwis appFigures, monitorującego największe platformy mobilne, znajduje się już w nim około 1.43 miliona aplikacji opublikowanych przez 388 tysięcy różnych deweloperów. Drugie miejsce należy do sklepu Apple. App Store ma obecnie 1.21 miliona programów w swojej bazie, stworzonych 282 tysięcy twórców. Trzecim graczem na rynku jest Microsoft, którego repozytorium ma 560 tysięcy aplikacji. Jest jednak jeszcze jeden sklep. Należy on do Amazona i również ma w swojej ofercie sporo ciekawych rzeczy – jest ich 293 tysiące. 
news-aplikacje-sklepyW całym 2014 roku, rynek aplikacji wyraźnie urósł, jednak największym wygranym może się obwieścić lider statystyki. Google Play osiągnął 200% wzrostu względem analogicznego okresu rok wcześniej. Na drugiej pozycji znalazł się, o dziwo, Amazon. Ostatnie miejsce na podium należy pod tym względem do Apple App Store, które rozrosło się o 160%.

news-aplikacje-twórcy-sklepyNajwiększy wpływ na sukces sklepu Google miały gry, których jest tam prawdziwe zatrzęsienie – zarówno darmowych, jak i płatnych. Także aplikacje fotograficzne dołożyły swoją cegiełkę do ogólnego sukcesu platformy. Pozycję wicelidera stawki, sklep Apple zawdzięcza przede wszystkim programom okołobiznesowym.

Źródło: appFigures

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.