Google Play wspiera rodziny

Opublikowano: 2016-07-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-google-play-1Sklep Google Play umożliwia od teraz dzielenie się zakupioną zawartością z pięcioma członkami rodziny bądź znajomymi.

Każdą grę, aplikację, książkę czy film można udostępnić innym osobom za darmo. Wystarczy jedynie założyć grupę, która składa się z konta „menadżera rodziny” z podpiętą kartą kredytową lub debetową, a pięciu pozostałych członków będzie mogło korzystać z zakupionych produktów bez dodatkowych opłat i ograniczeń. Wszystkie osoby muszą pochodzić z tego samego kraju co administrator i należeć wyłącznie do jednej grupy jednocześnie (zmiana jest możliwa raz na rok).

Do założenia grupy potrzeba aplikacji Google Play Music na Androida. Niestety nie można tego zrobić za pomocą urządzenia z iOS lub na komputerze, aczkolwiek zarządzanie rodzinną biblioteką jest możliwe z poziomu przeglądarki.

Kraje, w których działa plan familijny to: Australia, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone. Niedługo dostępność ta powinna zostać rozszerzona o kolejne kraje.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.